Unități școlare Arhiva Orar microbuze Arhiva Achiziții publice Licitații publice Concursuri angajare
Strategia de dezvoltare pe termen mediu şi lung a Microregiunii Ocna Mureş
ceesom.ro
  • ANUNȚ DEZBATERE PUBLICĂ    |     01 FEBRUARIE 2017 - 13:30     |     PR - Orașul Ocna Mureș

DEZBATERE PUBLICĂ

PRIMĂRIA ORAȘULUI OCNA MUREȘ PRIN JURIST VINȚELER SILVIU - PRIMAR, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „AMENAJARE BAZĂ DE TRATAMENT ŞI AGREMENT ÎN ORAŞUL OCNA MUREŞ” propus a fi amplasat în jud. Alba, localitatea Ocna Mureș, str. Fabricii, FN.
         Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Alba, loc. Alba Iulia, str. Lalelelor, nr. 7 B și la Primăria Oraşului Ocna Mureş , cu sediul în jud. Alba, localitatea Ocna Mureș, str.Nicolae Iorga, nr. 27 în zilele de luni – joi între orele 8 – 16 și vineri între orele 8 –14.
         Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Alba.

• ANUNȚ DEZBATERE PUBLICĂ    |     16 NOIEMBRIE 2016 - 14:40     |     PR - Orașul Ocna Mureș

DEZBATERE PUBLICĂ

În conformitate cu prevederile Legii nr.52/2003 privind transparenţa decizională în administraţia publică, republicată, Primăria oraşului Ocna Mureş, supune dezbaterii publice următorul document:

Strategia de eficiență energetică a UAT Ocna Mureș 2016-2030

Orice sugestii pot fi depuse la registratura Primăriei Ocna Mureș sau la adresa de e-mail dezbatere@primariaocnamures.ro, până cel mai târziu 10 decembrie 2016 ora 16.00.

În data de 11.12.2016, începând cu orele 10,00 va avea loc dezbaterea publică a documentului în sala de şedinţe a Consiliului local, definitivându-se versiunea finală, ce va fi supusă aprobării Consiliului local al oraşului Ocna Mureş.

[link spre Strategia de eficiență energetică a UAT Ocna Mureș 2016-2030]

• ANUNȚ DEZBATERE PUBLICĂ    |     15 APRILIE 2016 - 14:40     |     PR - Orașul Ocna Mureș

DEZBATERE PUBLICĂ

În conformitate cu prevederile Legii nr.52/2003 privind transparenţa decizională în administraţia publică, republicată, Primăria oraşului Ocna Mureş, supune dezbaterii publice următoarele documente:

- REFERAT DE SPECIALITATE privind adoptarea impozitelor si taxelor locale si a altor sume care se fac venit al bugetului local pentru anul 2017
         - TABLOUL CUPRINZÂND VALORILE IMPOZABILE, IMPOZITELE ŞI TAXELE LOCALE, ALTE TAXE ASIMILATE ACESTORA, PRECUM ŞI AMENZILE APLICABILE ÎN ANUL FISCAL 2017
         Orice sugestii pot fi depuse la registratura Primăriei Ocna Mureș sau la adresa de e-mail dezbatere@primariaocnamures.ro, până cel mai târziu 27 aprilie 2016 ora 16.00.
         Documentele pot fi accesate la link-urile de mai jos sau în secțiunea DEZBATERI PUBLICE din site-ul primăriei Ocna Mureș, www.primariaocnamures.ro.

[link spre Expunere de motive impozite 2017]
    [link spre Tabel impozite 2017]

• ANUNȚ DEZBATERE PUBLICĂ    |     26 OCTOMBRIE 2015 - 13:45     |     PR - Orașul Ocna Mureș

[link spre Expunere de motive impozite 2016]
    [link spre Tabel impozite 2016]

• ANUNȚ     |     25 MAI 2015 - 12:30     |     PR - Orașul Ocna Mureș

PROCES VERBAL DEZBATERE PUBLICĂ

Procesul verbal al dezbaterii publice privind proiectul de hotărâre „Reîncadrarea pe zone a străzilor din oraşul Ocna Mureş, începând cu anul 2016” poate fi vizualizat la următorul link:

[link spre Procesul verbal]

ANUNȚ DEZBATERE PUBLICĂ

În conformitate cu prevederile Legii nr.52/2003 privind transparenţa decizională în administraţia publică, republicată, Primăria oraşului Ocna Mureş, supune dezbaterii publice următorul proiect de act normativ: PROIECT DE HOTĂRÂRE privind reîncadrarea pe zone a străzilor din oraşul Ocna Mureş, începând cu anul 2016.
         Proiectul de hotărâre poate fi studiat la sediul Primărei oraşului Ocna Mureş, în sala de şedinţe a Consiliului local precum şi la adresa de internet www.primariaocnamures.ro, rubrica „Dezbateri publice”-Proiecte de hotărâre supuse dezbaterii publice, sau la link-ul de mai jos.
         Cei interesaţi îşi pot depune propunerile, sugestiile sau opiniile cu privire la proiectul de act normativ supus dezbaterii publice la biroul Registratură-camera 1 sau prin email, la adresa de mail (dezbatere@primariaocnamures.ro) până la data de 22.05.2015.
         În data de 25.05.2015, începând cu orele 10,00 va avea loc dezbaterea publică a proiectului de act normativ în sala de şedinţe a Consiliului local, definitivându-se versiunea finală a actului normativ, ce va fi supus aprobării Consiliului local al oraşului Ocna Mureş în şedinţa ordinară care va avea loc la finalul lunii mai 2015.

[link spre Proiect de hotărâre zonare străzi]

• ANUNȚ     |     20 MARTIE 2015 - 11:00     |     PR - Orașul Ocna Mureș

PROCES VERBAL DEZBATERE PUBLICĂ

Procesul verbal al dezbaterii publice privind proiectul de hotărâre privind taxa de salubrizare poate fi vizualizat la următorul link:

[link spre Procesul verbal]

» 1 euro:	     4.5333 Lei
     » 1 dolar:	     4.1453 Lei
     » 1 liră sterlină:  5.3604 Lei
     » 100 forinţi:	     1.4522 Lei
      sursa: bnr.ro | 28.04.2017
vizite pe site:     |     ultima editare: 24 February 2017 07:43:54.    |     versiune site primariaocnamures.ro 1.12 beta (iulie 2012)